פורום תוכיפדיה
קוקטייל מוחתם - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטייל מוחתם (/showthread.php?tid=4744)

קוקטייל מוחתם - נאור טויטו - 09-09-2024

לפני כשלושה שבועות הסתובב בשכונתנו קוקטייל במשך מספר ימים, בסופו של דבר הוא התקרב אלי ואספתי אותו לביתי, התברר שיש לו טבעת ברגל וכנראה הואכל על ידי אדם. בנתיים לא הצלחתי לאתר את בעליו והוא נשאר אצלי תחת טיפול מסור.
בגדול, הוא די מחבב אותי, הוא אוכל לי מהיד ואף נותן לי ללטף אותו בחלקי הראש ועולה על האצבע מדי פעם. אני מוציא אותו לעיתים מן הכלוב והוא מטייל בבית.
אלא, שהוא לא ממש חברותי, הוא די חששן ולא מוכן לעלות בכל עת על האצבע, גם אחרי שהוא עולה הוא לא נינוח ומחפש לו פינה לשבת על אחד מארונות המטבח ומשם קשה להזיז אותו אחר כך.
הייתי מאוד רוצה לחברת אותו שיהיה קשור אלי ושמח לקראתי, אך משום מה נראה לי שזה לא פשוט ובנתיים איני מצליח לגרום לכך.
האם יש דרכים להגיע למצב כזה, או שמא בגלל שהוא כבר לא מחוברת הוא לא יהיה כזה שוב?
ובאופן כללי, אשמח אם החברים היותר מנוסים בחיברות תוכים יתנו לנו עצות ופירוט איך לעשות זאת בצורה טובה. כי אני למשל האכלתי בעבר בדייסה גוזל של תוכי אהבה, הוא אכן לא חושש לעלות עלי ולאכול ממני, אבל הוא לא ממש חברותי, וכנ"ל הוא גם לא נינוח ולא מחפש את קירבתי.
בתודה.

RE: קוקטייל מוחתם - צבי דגן - 09-09-2024

אך טבעי הוא שהתוכי יחפש להיות במקום הגבוה ביותר שקיים בסביבה וזאת בעיקר כהגנה נגד טורפים אבל גם כדי להראות לך שהוא מדורג במקום גבוה יותר במדרג החברתי.
שלושה שבועות הם משך זמן קצר מכדי שהתוכי יתחבר אליך באופן מושלם.
כדאי לך להתחיל בתרגילי אילוף פשוטים.

עיין במאמרים האלה:
  1. אילוף תוכי, למה ולשם מה?
  2. תרגיל "מטרה- Target", אימונים יומיים וצ'ופרים

RE: קוקטייל מוחתם - נאור טויטו - 09-09-2024

אני מודה לך מאוד על המענה צבי היקר.
קראתי את המאמרים, אך איני ממש מבין, איך עליי בכלל להתחיל לאמן את התוכי, אם הוא עדיין לא קשור אלי ואף חושש להיות עלי באופן תמידי?
מה השלב הקודם לאימונים, איך אני יכול ליצור את הקשר המקדים והקירבה?

תנסה להתחבב עליו ע"י מזון שהוא אוהב

RE: קוקטייל מוחתם - נאור טויטו - 09-10-2024

אשמח שתמליצו לי על "חטיף" או "ממתק" שהקוקטיילים אוהבים במיוחד.
אגב, העליתי תמונות שלה.
היא די צעירה נכון?
אולי סביב השמונה חודשים? [Image: w8u8jM8.jpeg][Image: 36OytjT.jpeg]

RE: קוקטייל מוחתם - רינה - 09-10-2024

דיי הגיוני שיקח לה זמן להתרגל כי היא איבדה את הבעלים שלה והייתה ברחוב הרבה זמן.. אבל לאט היא תתחבר יותר אליך..

RE: קוקטייל מוחתם - צבי דגן - 09-10-2024

(09-10-2024, 07:41 AM)נאור טויטו כתב: אשמח שתמליצו לי על "חטיף" או "ממתק" שהקוקטיילים אוהבים במיוחד.
קשה לדעת משום שישיש הבדלים בין הפרטים השונים.
תוכלי לנסות מאכלים שונים ולראות את ההעדפה של התוכי שלך, כמו: זרעי חמנייה (לא קלויים) אגוזים מסוגים שונים רכדומה.
עייני כאן במאמרים האלה:
היא די צעירה נכון?
אולי סביב השמונה חודשים? 
ניתן לדעת רק אם היא/הוא בוגר מינית.
ראי כאן: קוקטייל - הבחנה בין הזוויגים (זכר או נקבה)

RE: קוקטייל מוחתם - נאור טויטו - 09-15-2024

תודה רבה.
אשמח לעצה.
קוקה (השם שנתתי לה) אוכלת לי מהיד כאמור, אבל שאני רוצה להתחיל לאמן אותה לעלות על האצבע ולקבל צ'ופר כמובן, היא מורידה את הראש ולא נותנת לי לשים את האצבע בצמוד לחזה, או שלחילופין היא זזה הצידה. יש למישהו הצעה כיצד להתמודד עם המצב?

RE: קוקטייל מוחתם - צבי דגן - 09-15-2024

די טבעי הוא שהתוכי חושש ממך שכן הוא לא רגיל אליך.
יידרש זמן נוסף עד שתרגיש שהתוכי בוטח בך.
בינתיים תקרא את המאמרים האלה: