פורום תוכיפדיה
התוכי "משתגע" - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי "משתגע" (/showthread.php?tid=4718)

עמודים: 1 2 3

התוכי "משתגע" - רענן - 08-19-2024

לפעמים התוכי פשוט חוטף קריזה צורח נושך ורץ בלי שום הסבר למישהו יש רעיון למה? (לא נושך ממש חזק)

RE: התוכי משתגע - צבי דגן - 08-19-2024

תראה סרטון.
עליך להבין שתוכים לא נולדים עם בעיות התנהגות.
תוכי שלא חוברת, לא חונך ולא קיבל הרגלי התנהגות מתאימים, לא יהיה לחיית מחמד טובה בבית.
בתגובות הבאות אפרט לך מספר סיבות כדי להבין את המשמעות של הצרחות והנשיכות.

צרחות
כל מי שמגדל תוכי מכיר ויודע שהבעיה הזאת מציקה ומרגיזה.
אפשר למנוע את הצרחות על ידי אילוף התוכי.
כשתוכי צורח הוא מבקש את תשומת ליבך, הוא רוצה שתיגש אליו ותלטף אותו ותתייחס אליו. אך אל תעשה זאת! כי זה בעצם מה שהתוכי רוצה להשיג, והוא ילמד לחזור על ההתנהגות הזאת.
אל תיגש לתוכי שלך כשהוא צורח, תן לו לצרוח. התוכי יבחין שאף אחד לא ניגש אליו ויירגע, רק אחרי שהתוכי נרגע ויושב בשקט תתקרב אל התוכי שלך ותשמיע לו מילות חיבה (אפשר גם לתגמל אותו במזון שאהוב עליו).
כשתוכי צורח אפשר לכסות את הכלוב שלו (רק לכמה דקות, אחרת הלקח לא יילמד), אך צריך לשים לב למשהו אחד - תוכים בינוניים וגדולים ישמחו ללעוס את הבד או החולצה שאיתו כיסית את הכלוב וכך החולצה או הבד יהרסו, והתוכי רק ייהנה מהלעיסה ושום לקח לא יילמד.
אתה בהחלט תמצא את התוכי שלך שקט אחרי שתכסה אותו וזה בגלל שהוא עסוק בלעיסות.
הדרך הטובה ביותר היא להתקרב לתוכי אחרי שהוא גמר לצרוח ונירגע.
לכסות כלוב של תוכים קטנים אינה יעילה משום שהקטנים לא תמיד מוצאים עניין בבד שאיתו מכסים את הכלוב והתוכים הקטנים ישתתקו אחרי כמה שניות מתחת לכלוב המכוסה.
אך זכור! צריך להבדיל בין צרחות לסתם "פטפוטים".
תוכי לפעמים יושב בכלוב וסתם מפטפט, אל תכסה אותו כי גם לתוכי מגיע לקשקש קצת.

נשיכות
זו בעיה מוכרת והיא לפעמים מרגיזה את הבעלים.
כל מגדל שמגדל תוכי חווה נשיכה בחייו.
צריך להודות בזה שזה לא נעים וזה כואב אבל למה התוכי נושך ואיך להתחמק מהנשיכה?
קודם כל צריך למצוא את שורש הבעיה ואז לחשוב על פתרונה.
כשמגיע תוכי חדש הביתה הוא עדיין לא מכיר אותך, הוא פוחד ממך ופוחד מהסביבה החדשה שלו. תן לתוכי שלך זמן להתאקלם ולהכיר את הסביבה החדשה.
אל תיגש ללטף את התוכי שלך כבר ביום הראשון, כי התוכי יינשך אותך, הוא עדיין לא מכיר אותך והוא ייבהל ויינשך.
לאחר יום/יומיים לאחר שהתוכי התאקלם תכניס את ידך באיטיות לכלוב ותוציא אותו, אל תלטף את התוכי תן לו להבין שאתה לא רוצה לפגוע בו.
אחרי כשעה תחזור על זה שוב.
אחר כך נסה להתקרב באיטיות לתוכי שלך ותגיד "איזה תוכי טוב אתה".
אם אתה רואה שהתוכי שלך מתכונן לנשוך אותך, תוציא את היד מהכלוב וחזור רק אחרי כמה דקות.
לאחר שהצלחת לגעת בתוכי אל תתקרב אליו יותר. אחרי שנגעת בו קצת תתחיל להאכיל אותו ולתת לו כל מיני ירקות או ביצה מבושלת, התוכי יאהב את זה (תוכים גדולים ישמחו לקבל מעדן כזה אך תוכים קטנים עלולים לסרב לאכול מאכלים אחרים חוץ מדוחן אז תן לתוכי שלך משהו שאתה יודע שהוא אוהב). אחר כך לטף אותו דרך הסורגים זה יכול לעזור מאוד.
תוכי עלול לנשוך גם כשהוא יושב על הכתפיים שלך. התוכי מרגיש גבוה וחש שהוא נמצא במעמד היררכי גבוה ומדורג מעליך בדרוג החברתי.
התוכים חיים בטבע בלהקות שבהן קיימת היררכיה. התוכי יינשך עם הוא ירגיש שאתה מתקרב לטריטוריה שלו לכן תחזיק את התוכי שלך תמיד בגובה החזה שלך. גם אם תעמיד תוכי על הכתף שלך אתה עלול להינשך בפנים וזה ממש לא נעים, וזה גם מסוכן.
ברגע שהתוכי ירגיש שהוא בגובה העיניים שלך או אפילו הרבה מתחתיך בהיררכיה הוא לא יינשך. אחרי הכל ללמד תוכי למשמעת הוא ללמד את התוכי "מי כאן הבוס"!
תוכי עלול לנשוך אם הפחדת אותו בתנועה מהירה, תנועה מהירה עלולה להפחיד את התוכי שלך והוא עלול, בלי כוונה, לנשוך אותך.
אל תיגש אל התוכי בזמן שהוא משחק או שהוא ממש מתפרע ביחד עם הצעצועים שלו. תן לו "להשתגע" מעט ולשחק.
אחרי שהוא יירגע תוכל לגשת אליו ולשחק איתו.
תוכי עלול לנשוך כשהוא חולה או לא מרגיש טוב. כשהוא חולה אל תיגע בו ובקר במהירות האפשרית אצל הווטרינר.
יש המון גורמים לנשיכות אצל תוכים והבאתי כאן רק את חלקם.
התוכי שלך הוא חברך הטוב, למד להכיר את אותו, למד מה הוא אוהב ומה הוא שונא.
אל תעשה משהו שירגיז אותו וגם אם עשית, בלי כוונה, למד איך לא לחזור על הטעות הזאת בעתיד.
אם התוכי נושך תברר את הבעיה ורק אז תתחיל לחשוב ממה היא נגרמת וכיצד לפתור אותה.

RE: התוכי משתגע - רענן - 08-19-2024

בעיקרון התוכי ממש חברותי אבל לא יודע למה לפעמים קצת משתגע וזה ממש לא קורה לעיתים קרובות ויש לי בעיה בטלפון המצלמה הרגילה לא עובדת אלה רק אחת אחרת (מצלמה מקצועית) ואי אפשר לצלם סרטון במקצועית אבל אני יבקש מאח שלי שיצלם כשזה יקרה כמו עם הריקוד שלא הספקתי לצלם

יש מצב שאני צריך קצת להוריד אותו מהגובה כי אחים שלי לפעמיים שמים אותו למעלה

בן כמה התוכי?
כמה זמן הוא אצלך ומאיזה גיל?
האם, כשקבלת אותו התנהגת אליו כפי שצייני לעיל?

RE: התוכי משתגע - רענן - 08-19-2024

(08-19-2024, 07:23 PM)צבי דגן כתב: בן כמה התוכי?עוד מעט 8 חודש
כמה זמן הוא אצלך ומאיזה גיל?6 חודש
האם, כשקבלת אותו התנהגת אליו כפי שצייני לעיל?לא וחשוב לי להדגיש הוא לא עושה את זה הרבה (אולי אח שלי מציק לו קצת אני יראה פעם הבאה)

RE: התוכי "משתגע" - יוסף !!! - 08-19-2024

לא יודע 
שלי גם שרואה מבוגרים הוא מתחיל להתנפח לרקוד להתגאות ולנשוך    ואין לי תשובה לזה
אבל בזמן האחרון הוא לא עושה את זה לאבא שלי אלא רק למי שהוא לא מכיר והוא מבוגר

RE: התוכי "משתגע" - צבי דגן - 08-19-2024

כנראה שאחיך הוא הסיבה.
תוכים מתנהגים כפי שאנחנו מתנהגים אליהם.
זה די דומה לבני אדם, ילד שגדל במשפחה אלימה (פיזית ו/או מילולית) יהיה אלים.

RE: התוכי "משתגע" - יוסף !!! - 08-20-2024

אבלן הוא לא צריך לתקוף אותו אם אח שלו מעצבן את התוכי התוכי צריך לשנוא את אח שלו ולא אותו ...
התוכי שלי בני המשפחה מתנהגים אליו בצורה יפה למרות הכל, הוא נותן להם להחזיק אותו אבל לא ללטף ולי הוא נותן חופשי ללטף ולא נושך אותי בכלל.

אולי הוא רואה איזה ציפור והוא מפחד או משהו תבדקי או שזה באזור מסוים בבית שהוא מפחד מאיזה חפץ