פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-18-2022

(10-18-2022, 08:06 PM)צבי דגן כתב: בשום אופן, לא להכניס בכוח.
אתה יכול להתיז עליו מים, נראה לי שהוא ייהנה מזה.

אתה חושב שהוא יהנה מזה? אתה לא מבין איזה פחדן הוא... אם אני משפריץ עליו קצת מים מהעצבאות כאשר אני מתקלח והוא על המקלחון אז הוא בורח מיד.
מודה שלא ניסיתי להתיז דרך השפריצר ... ניסיתי על עצמי את השפריצר והוא דווקא מאוד נעים.
קניתי משהו יקר יחסית של חברה גרמנית שבעיקרון נועד לעציצים אבל מרגיש ממש נעים ולא חזק בכלל, כמו רוח כזה עם מים...

(10-18-2022, 08:09 PM)רוני כתב:
(10-18-2022, 08:03 PM)אמנונימוס כתב: רוצה לשתף אתכם ולשמוע את דעתכם בתיאוריה שקראתי בנושא המריטה (באתרים בינ"ל) שאחת הסיבות למריטה היא עור יבש/ גירודים ורגישות בעונת חילופי נוצות ובעיקר עקב חוסר מקלחת וכדומה...
האם יש מקום לתיאוריה הזו? 
כי אני עדיין מנסה ללמד אותו מקלחת כמו ששאולי כאן רשם בפורום ואף צירף סרטון של התוכי שלו מתקלח... הוא פוחד להיכנס למרות שעוה את עצמו מת להתקלח, מפזר כנפייםמה ככוונתך במילים המודגשות? , מנפח נוצות אבל לא נכנס למיים...
אם יש סיכוי שתיאוריה הזו נכונה ובהינתן עובדה שהוא לא מתקלח לבדו, עולות כאן שתי אפשרויות:
1. להכניס אותו למים בכח (לפחות קצת) רק שירגיש שזה נחמד
2. להשפריץ עליו מים בלכוב דרך שפריצר עדין מאוד (שגם זה כבר קניתי)

אם כבר אתה מתכנן לקלח אותו אז בשפריצר עדין ולא ע''י הכנסה למיים בכח.
לגבי נכונותה של התיאוריה הזו, אני לא יודע. יכול להיות... 

תודה חייכן

צבי ומה אתה חושב על התיאוריה הזו, האם יש לה מקום רציונלי ?

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 10-18-2022

בד"כ, תוכים נהנים כשמתיזים עליהם מים.
האמת, שלא שמעתי על התיאוריה הזו ועם זאת, היא לא נשמעת לי הזויה לחלוטין.
יובש בעור אכן גורם לגירודים ורגישות יתר במיוחד בזמן חילופי הנוצות.
האם זה מוביל למריטה כרונית? - לא ידוע לי!

RE: עונת החלפת נוצות? - shauliav2 - 10-19-2022

בוקר אור,
אין לי מושג לגבי המריטה אבל אין לי ספק שמקלחת מהנה ומרגיעה את התוכי (לפחות את שלי).
מתוך הניסיון שלי קניתי סטנד מאלי אקספרס עם שלושה וואקומים שהדבקתי על המקלחון.
התוכית שלי הצטרפה אליי בכל יום על הסטנד, לא הכנסתי אותה למים רק הייתה לידי וכמובן שלא הרטבתי אותה בכוונה.
לאחר מספר שבועות שהיא איתי והסתגלה לרעש על המים היא החלה לסמן לי עם הכנפיים שהיא רוצה אותי.
כמובן שהושטתי יד ובעדינות קרבתי אותה למים (לא לתוך המים) כאשר היא לאט לאט לומדת, שותה, מרטיבה קצת את הגוף.
בכל יום היא נכנסה יותר ויותר והיום היא לא רוצה לצאת ....
סבלנות ועדינות ולא לכפות שום דבר בכוח.
בהצלחה

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-21-2022

שלשום היינו אצל וטרינר, להבדיל מהקודם, כאן היה אדם בעל ידע ונסיון. קל היה לראות שהוא יודע מה עושה.
לאחר בדיקה גופנית, משקל ובדיקת נוצות, אמר שדי מתלבט לגבי סיבה של מריטה ולא בטוח ממה היא כי באזור הצוואר הוא מרט קצת גבוה... 
ביקש לדעת האם הוא קיבל טיפול לטפילים מתישהו, אמרתי שלא קיבל אז הוא שם לו טיפה של חומר כלשהו מעל הראש נגד טפילים(לדעתי פנימיים. האם זה עובד גם על חיצוניים?).
כמו כן, ביקש להיות במעקב כמה שבועות כי היו מלא נוצות דם טריות באזור הצוואר.
לצערי היום כאשר היה עליי כשישבתי מול המחשב, תוך כדי שהוא מסדר את עצמו פשוט תלש נוצה שרק התחילה לצמוח, זה אפילו לא היתה נוצה, זה מין צינורית כזו ובה היה חומר נוזלי אפור כהה.
אבל הקלות שבה היא יצאה מהצואר זה היה לי מוזר. 
אני שם לב שזה לא פעם ראשונה שהוא מורט נוצות כאשר אני בחדר מול המחשב והוא עליי... לא מבין מה הקטע, מה מפריע לו ....

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-22-2022

הוא עושה את זה בזמן שיעמום?
לגבי החומר שהווטרינר שם לתוכי עדיף שתשאל אותו.
אבל לדעתי כנראה  הוא נתן לו איבומק וזה יעיל נגד טפילים פנימיים וגם חיצוניים. (אלא שנשמע לי מוזר שהוא שם לו על הראש... אז אולי זה משהו אחר).

(10-21-2022, 04:23 PM)אמנונימוס כתב: שלשום היינו אצל וטרינר, להבדיל מהקודם, כאן היה אדם בעל ידע ונסיון. קל היה לראות שהוא יודע מה עושה. יופי!, באיזה ווטרינר מדובר? והאם הוא מתמחה דווקא בתוכים?
לאחר בדיקה גופנית, משקל ובדיקת נוצות, אמר שדי מתלבט לגבי סיבה של מריטה ולא בטוח ממה היא כי באזור הצוואר הוא מרט קצת גבוה... ואם הוא מרט גבוה, מה הווטרינר הבין מזה?? כאילו זה ממש מקום שהתוכי לא יכול להגיע אליו עם המקור?

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 10-22-2022

תרים טלפון לווטרינר ותציג בפניו את השלה בדבר התכשיר ששם לתכי.
וגם תראה לו צילום של הנוצה שתלש, ואם אין לך צילום, תתאר את מה שראית.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-22-2022

רוני, שאלתי אותו האם זה איבומק, אמר שלא אבל דומה  (היה לזה שם אחר).
אני לא יכול לומר שהוא עושה את זה בשיעמום... הוא ניקה וסידר נוצות ותוך כדי שמתעסק הכנפיים, בגב ואז בחזה ופשוט תלש אותה מולי.. עלה לי לחץ דם באותו הרגע שראיתי את זה.

צבי, יש לי את הנוצה אבל לצערי מהסקרנות, מעכתי אותה וראיתי שיצא משם נוזל בצבע אפור שחור... אשלח לו תמונה מחר ואשאל את שם המדויק של החומר.
הוא שם לו טיפה אחת ממש מאחורי הראש איפה שמתחיל הצוואר אבל זה לא אזור שהוא יכול להגיע אליו.

מהתיאור של הנוצה, האם כך מתפתחת נוצה? האם זה הגיוני שהיא יוצאת בקלות מתוך העור ?

אמנונימוס, לא אמרת מי הווטרינר?
(טוב לדעת שיהיה לעזר לחברי הפורום)

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-22-2022

(10-22-2022, 06:53 PM)רוני כתב: אמנונימוס, לא אמרת מי הווטרינר?
(טוב לדעת שיהיה לעזר לחברי הפורום)

מרפאת כל חי ברחובות, ד"ר אולמן אורן ואכן בעל ידע ונסיון קליני בציפורים . בעייני היה ממש יסודי ומקצועי.

מעולה, תמשיך להיות איתו בקשר...
מה שלום התוכי? יש החמרה/ שיפור לבינתיים במריטה?