פורום תוכיפדיה
זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: תראו את התוכי שלי (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- אשכול: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני (/showthread.php?tid=3731)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - Yesho777 - 01-16-2023

(01-15-2023, 05:25 PM)רוני כתב: מה קורה? יש התקדמות עם החברות של התוכים?

אהלןן
הרבה זמן לא עדכנתי
אז כרגע יש כמה שינויים קלים

1. עד עכשיו הייתי נכנס לכלוב מניח להם צלוחית עם תערובת זרעים ( בלי גרעיני חמניה) 
וילו הייתה מקבל את הגרעיני חמניה רק מהיד שלי, 
עכשיו התחלתי לא לשים להם את התעורבת אלא לשמור אותה לאחרי האימון,
אני נכנס, עובד עם גרעיני חמניה, ואז מניח צלוחית תעורבת גרעינים מנקה ומחליף מים ואז יוצא עם התערובת גרעינים

זה גרם לפיני יותר להתעניין ולהתקרב אליי כאשר אין לו אופציה אחרת ( לפני זה היה מתעלם מהקשר שלי ושל ילו והיה הולך לקערת תערובת שלו )

2. אני עדיין עם הכפפה, זה עובד מצויין וכרגע לא רואה בזה חיסרון או סיבה לעצור
כאשר ניסיתי להוריד להמלצתכם זה יצר רגרסיה בתגובה של ילו והיה לי לא נעים בנשיכות הכואבות שלה

3. כרגע במקום לתת אוכל עם הכפפה או מהיד עם הכפפה, אני עושה לורינג בעזרת היד השניה ובעצם מקליק כאשר היא נוגעת ביד עם הכפפה, או עם החזה שלה, או עם רגל אחת, ואז מהר מאוד היא עולה עם 2 רגליים ועומד על הכפפה

4. בשילוב של סעיף 1 ו3, היום פעם ראשונה פיני התקרב עד לרמה של לקחת אוכל מהיד אחרי שהנחתי את הפרס של ילו על הכפפה

5.זה תהליך ארוך ומייגע, יש רגעים שאני אומר לעצמי לוותר ולעזוב אותם, יש רגעים שאני אומר לעצמי לחכות אחרי עונת הרבייה לתת להם לעבור את זה בשלום בתקווה עם ביצים ולחזור להתעסק בהם אחר כך
אפילו חשבתי אחרי עונת הרביה אולי אפילו להפריד בניהם, מה דעתכם? זה יכול לעזור להם לרצות יותר לשתף פעולה איתי?

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - רוני - 01-17-2023

לדעתי אחרי שכבר התחלת אם תפסיק עכשיו אתה תצטרך להתחיל אח''כ הכל מהתחלה ובנוסף אם כבר יהיה להם גוזלים אז יהיה לך יותר כדאי לעבוד עם הגוזלים ולא עם ההורים...

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - Yesho777 - 01-17-2023

(01-17-2023, 11:51 AM)רוני כתב: לדעתי אחרי שכבר התחלת אם תפסיק עכשיו אתה תצטרך להתחיל אח''כ הכל מהתחלה ובנוסף אם כבר יהיה להם גוזלים אז יהיה לך יותר כדאי לעבוד עם הגוזלים ולא עם ההורים...

עם הגוזלים אני אעבוד בכל מקרה
הם המטרה של הזוג מההתחלה

אבל יהיה לי כואב להוריד לזוג את התנאים ולהעביר אותם למישהו שייתן להם כלוב קטנצ'יק רק בשביל ריבוי
אז גם אחרי הגוזלים אמשיך לעבוד איתם

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - Yesho777 - 01-19-2023

(01-16-2023, 12:17 PM)Yesho777 כתב:
(01-15-2023, 05:25 PM)רוני כתב: מה קורה? יש התקדמות עם החברות של התוכים?

אהלן
הרבה זמן לא עדכנתי
אז כרגע יש כמה שינויים קלים

1. עד עכשיו הייתי נכנס לכלוב מניח להם צלוחית עם תערובת זרעים ( בלי גרעיני חמנייה) 
וילו הייתה מקבל את הגרעיני חמנייה רק מהיד שלי, 
עכשיו התחלתי לא לשים להם את התערובת אלא לשמור אותה לאחר האימון, אני נכנס, עובד עם גרעיני חמנייה, ואז מניח צלוחית תערובת גרעינים מנקה ומחליף מים ואז יוצא עם התערובת גרעינים.
זה גרם לפיני יותר להתעניין ולהתקרב אליי כאשר אין לו אופציה אחרת ( לפני זה היה מתעלם מהקשר שלי ושל ילו והיה הולך לקערת תערובת שלו)

2. אני עדיין עם הכפפה, זה עובד מצוין וכרגע לא רואה בזה חיסרון או סיבה לעצור
כאשר ניסיתי להוריד להמלצתכם זה יצר רגרסיה בתגובה של ילו והיה לי לא נעים בנשיכות הכואבות שלה

3. כרגע במקום לתת אוכל עם הכפפה או מהיד עם הכפפה, אני עושה לורינג בעזרת היד השנייה ובעצם מקליק כאשר היא נוגעת ביד עם הכפפה, או עם החזה שלה, או עם רגל אחת, ואז מהר מאוד היא עולה עם 2 רגליים ועומד על הכפפה

4. בשילוב של סעיף 1 ו-3, היום פעם ראשונה פיני התקרב עד לרמה של לקחת אוכל מהיד אחרי שהנחתי את הפרס של ילו על הכפפה

5. זה תהליך ארוך ומייגע, יש רגעים שאני אומר לעצמי לוותר ולעזוב אותם, יש רגעים שאני אומר לעצמי לחכות אחרי עונת הרבייה לתת להם לעבור את זה בשלום בתקווה עם ביצים ולחזור להתעסק בהם אחר כך
אפילו חשבתי אחרי עונת הרבייה אולי אפילו להפריד בניהם, מה דעתכם? זה יכול לעזור להם לרצות יותר לשתף פעולה איתי?

שאלה שישית המשך לשאלה 5
יש סיכוי שזה שאני נכנס ועובד איתם מפריע להם להרגיש בנוח ובטוח ובגלל זה הם לא מטילים?

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - צבי דגן - 01-19-2023

תוכים עלולים שלא להטיל מסיבות אחדות, כמו:
  1. שני פרטים הם מאותו הזוויג (זוג זכרים או זוג נקבות).
  2. אחד מהפרטים עקר.
  3. הפרעות חיצוניות, כמו חיות מחמד אחרות (כלבים, חתולים וכדומה).
  4. הפרעות של בני אדם.
  5. תיבת קינון שלא נמצאת במקום נוח (היא צריכה להיות במקום גבוה בכלוב) או שפתח הכניסה קטן מידי.
  6. תזונה לקויה: תזונה נכונה ומאוזנת תביא לתוצאות רבייה טובות יותר וגוזלים בריאים שמצליחים לשרוד .
  7. עיקור חורף: קורה לביצים של התוכית בעונת החורף כשהטמפרטורות יורדות, בעיקר בלילה, מתחת ל-15 מעלות צלזיוס.
    בכל לילה שבו הנקבה לא דוגרת, הביצים עוברות תהליך התקררות מעין "עיקור חורף".
    רק הביצה שהוטלה ביום האחרון, שבו הנקבה החלה לדגור,  תבקע ובתנאי שהייתה פורייה.
  8. כלוב קטן מידי.
  9. שמירה על הגינה ותנאים מתאימים בכלוב ובסביבתו: ניקיון של שאריות אוכל למניעת עובש ויצירת פטריות.
    התוכים מאוד רגישים למחלות זיהומיות. ניקיון בסביבת הכלוב ימנע ממזיקים להגיע אל הכלוב ולכלי האוכל, מזיקים כגון עכברים עלולים לעשות את צרכיהם בכלי האוכל ולהעביר מחלות לתוכים ולגרום להפרעות בדגירה ואף לגרום לכך שנחשים יגיעו על מנת לצוד את העכברים.
  10. הצבת תיבות קינון במספר גדול יותר ממספר הזוגות: גם אם הם יתמקמו בתיבה אחת הם עדיין יפזלו אל התיבות האחרות, וכאן מתחילה המלחמה, לכן תמיד להוסיף תיבות קינון נוספות מעבר למספר הזוגות.
    כדאי למקם את תיבות הקינון באותו הגובה, משום שהתוכים יעדיפו את התיבה הגבוה ביותר שהוא מן הסתם הבטוח ביותר עבורם.
    כאשר כל התיבות נמצאות בגובה זהה אין התלבטות, אך אם ישנו תא גבוה במיוחד יתכנו מריבות וניסיונות ל"כבוש אותו" מידי הזוג הקיים.
  11. יש לדאוג לכך שהכלובים יבנו בצורה שתאפשר מחסה לאורך כל היום מקרינת שמש ישירה לפחות בחלק ניכר משטח הכלוב, אם הצל יהיה בחלק קטן מהכלוב זה יאלץ את כל התוכים להצטופף במקום ומכאן למלחמות וריב הדרך קצרה.
  12. יש למגן את הכלוב לפחות בשלושה צדדים כאשר בחזית ישנה אפשרות לסגור את הכלוב לפחות בחלקו עם אפשרות לפתיחה וסגירה (כמו ווילון).

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - Yesho777 - 01-19-2023

(01-19-2023, 10:52 AM)צבי דגן כתב: תוכים עלולים שלא להטיל מסיבות אחדות, כמו:
  1. שני פרטים הם מאותו הזוויג (זוג זכרים או זוג נקבות).
    בדוקי מין, זכר ונקבה
  2. אחד מהפרטים עקר.
  3. הפרעות חיצוניות, כמו חיות מחמד אחרות (כלבים, חתולים וכדומה).
    יכול להיות שקיים הפרעות כאלה לצערי לא נשלט
  4. הפרעות של בני אדם.
    זה בעצם הכניסה שלי וההתעסקות בהם שכדאי להפסיק אם אני רוצה גוזלים??
  5. תיבת קינון שלא נמצאת במקום נוח (היא צריכה להיות במקום גבוה בכלוב) או שפתח הכניסה קטן מידי. נמצאת במקום גבוה בכלוב והם אוהבים אותה
  6. תזונה לקויה: תזונה נכונה ומאוזנת תביא לתוצאות רבייה טובות יותר וגוזלים בריאים שמצליחים לשרוד .
    אוכלים תזונה מעולה, בעיקר כופתיו, קצת מזון ביצים,
    פעמיים שלוש בשבוע לסירוגין:
    ירקות פירות זרעי השריה והנבטה

7. עיקור חורף: קורה לביצים של התוכית בעונת החורף כשהטמפרטורות יורדות, בעיקר בלילה, מתחת ל-15 מעלות צלזיוס.
    בכל לילה שבו הנקבה לא דוגרת, הביצים עוברות תהליך התקררות מעין "עיקור חורף".
    רק הביצה שהוטלה ביום האחרון, שבו הנקבה החלה לדגור,  תבקע ובתנאי שהייתה פורייה.
  8. כלוב קטן מידי.הם חיים בכלוב ענק
  9. שמירה על הגינה ותנאים מתאימים בכלוב ובסביבתו: ניקיון של שאריות אוכל למניעת עובש ויצירת פטריות.
    התוכים מאוד רגישים למחלות זיהומיות. ניקיון בסביבת הכלוב ימנע ממזיקים להגיע אל הכלוב ולכלי האוכל, מזיקים כגון עכברים עלולים לעשות את צרכיהם בכלי האוכל ולהעביר מחלות לתוכים ולגרום להפרעות בדגירה ואף לגרום לכך שנחשים יגיעו על מנת לצוד את העכברים.ביחס לזה שהם רק זוג והכלוב ענקקק (2*1*2) הם לא מספיקים ללכלך אותו אבל אני מנקה כל יום
  10. הצבת תיבות קינון במספר גדול יותר ממספר הזוגות: גם אם הם יתמקמו בתיבה אחת הם עדיין יפזלו אל התיבות האחרות, וכאן מתחילה המלחמה, לכן תמיד להוסיף תיבות קינון נוספות מעבר למספר הזוגות.
    כדאי למקם את תיבות הקינון באותו הגובה, משום שהתוכים יעדיפו את התיבה הגבוה ביותר שהוא מן הסתם הבטוח ביותר עבורם.
    כאשר כל התיבות נמצאות בגובה זהה אין התלבטות, אך אם ישנו תא גבוה במיוחד יתכנו מריבות וניסיונות ל"כבוש אותו" מידי הזוג הקיים.
    יש רק זוג אחד ותיבה אחת
  11. יש לדאוג לכך שהכלובים יבנו בצורה שתאפשר מחסה לאורך כל היום מקרינת שמש ישירה לפחות בחלק ניכר משטח הכלוב, אם הצל יהיה בחלק קטן מהכלוב זה יאלץ את כל התוכים להצטופף במקום ומכאן למלחמות וריב הדרך קצרה.הכלוב עצמו מתחת לפרגולה ובעצם יש רק מעט שמש ישירה ורק בשעות מסויימות ורק לחצי כלוב

12. יש למגן את הכלוב לפחות בשלושה צדדים כאשר בחזית ישנה אפשרות לסגור את הכלוב לפחות בחלקו עם אפשרות לפתיחה וסגירה (כמו ווילון).שלושת דפנות חסומות לרוח והדופן הקדמית היא אם וילון שאני מוריד עד חצי גובה בימים קרים למרות שהכלוב ממוקם במקום שאין שם רוח גם ככה

אז בעצם אם אני מסתכל על כל מה שכתבת ועל התגובות שלי

נשארנו עם 3 בעיות
עקרות
הפרעות בע''ח
ההפרעות אנשים

אני אפסיק להכנס אליהם בתקופה הקרובה וננסה שוב אחרי
יש המלצות מה לעשות עם חתולים?

• מאין לך שאכן יש לך זוג - זכר ונקבה?
  • מהו התפריט השבועי שלהם?
  • לגבי החתולים, אפשר לעטוף את הכלוב עם ברזנט (רשת צל) כדי שהחתולים והתוכים לא ייראו אלה את אלה.
    [Image: 8datBsb.jpg]
    [Image: bCz3b6d.jpg]

RE: זוג גרינצ'יקים - ילו ופיני - רוני - 01-19-2023

אבל צבי, ככה התוכים לא יראו את הסביבה...

אפשר להסתיר גם בעזרת יוטה פשוטה וזולה.
[Image: 76p0J9E.jpg]

(01-19-2023, 11:53 AM)רוני כתב: אבל צבי, ככה התוכים לא יראו את הסביבה...
למה הם צריכים לראות את הסביבה?
הרי המטרה  
Yesho777 הוא רבייה ולא "תעופה חופשית".