פורום תוכיפדיה
גוזלי גרינצ'יק - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזלי גרינצ'יק (/showthread.php?tid=2533)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: גוזלי גרינצ'יק - ארי סמואל - 02-19-2021

אם המצב משתפר אין צורך כרגע לטיפול.
אנחנו לא יכולים לומר לך מתי הם יהיו עם ניצוי מלא, לרוב, הם מנוצים לגמרי בגיל חודשיים אם אני לא טועה.

RE: גוזלי גרינצ'יק - התוכיהחמודבעולם - 02-19-2021

אה ועוד משהו
יש לי אחד שהוא יחסית הכי קטן מבינהם שהוא ממ שמהר התחיל ''לזרום'' עם הדייסה ולעשות את התנועות במרץ... הוא גם ירד הכי לאט ועלה הכי מהר (במשקל)
אז מה אתם חושבים שזה בגלל שהוא קטן והוא מתרגל יותר מהר? להבא לקחת רק בגיל שלו?
דודמה למשקל שלהם
מס' 1(הקטנצ'יק): היום האכלה ראשונה: 63, האכלה שניה 64, האכלה שלישית 66(גרם)!! (היה ביום ראשון כשהגיע אלי 68)
מס' 2:האכלה ראשונה: 63, האכלה שניה 64, האכלה שלישית 65(גרם) (הוא היה ביום ראשון השבוע כשהגיע אלי 74..)
מס' 3:האכלה ראשונה: 65, האכלה שניה 66, האכלה שלישית 68(גרם) (הוא היה ביום ראשון השבוע כשהגיע אלי 74..) כמובן שלכל המשקלים הן לפני האכלה כשהזפק ריק
מה אומרים על המשקלים?

מה הפרש הגילאים בין הקטן לגדולים?

(02-19-2021, 12:50 PM)התוכיהחמודבעולם כתב: אה ועוד משהו
יש לי אחד שהוא יחסית הכי קטן מבינהם שהוא ממ שמהר התחיל ''לזרום'' עם הדייסה ולעשות את התנועות במרץ... הוא גם ירד הכי לאט ועלה הכי מהר (במשקל)
אז מה אתם חושבים שזה בגלל שהוא קטן והוא מתרגל יותר מהר? להבא לקחת רק בגיל שלו?
דודמה למשקל שלהם
מס' 1(הקטנצ'יק): היום האכלה ראשונה: 63, האכלה שניה 64, האכלה שלישית 66(גרם)!! (היה ביום ראשון כשהגיע אלי 68)
מס' 2:האכלה ראשונה: 63, האכלה שניה 64, האכלה שלישית 65(גרם) (הוא היה ביום ראשון השבוע כשהגיע אלי 74..)
מס' 3:האכלה ראשונה: 65, האכלה שניה 66, האכלה שלישית 68(גרם) (הוא היה ביום ראשון השבוע כשהגיע אלי 74..) כמובן שלכל המשקלים הן לפני האכלה כשהזפק ריק
מה אומרים על המשקלים?

אני לא מבין איך יש מגדלים שלא שוקלים כל פעם את הגוזלים!! זה מאסט מבחיננתי!! (אפילו שזו האכלה ראשונה שלי... ניראה לי אני דיי טוב לא?? ;-) וכיף לי!! נהנה מכל רגע!!) אחרת לא הייתי יודע את הטעות הזו שעשיתי והם לא היו גדלים בקצב נורמלי...

ועוד שאלה אחת אחרונה... סליחה על החפירות... מתי ניראה לכם להתחיל גמילה ולהעביר לכלוב?

(02-19-2021, 12:54 PM)ארי סמואל כתב: מה הפרש הגילאים בין הקטן לגדולים?

לא יודע בדיוק... בסביבות שבוע ניראה לי... הם כרגע באותו משקל בערך ...

אני חושב שזה לא כל כך קשור לגיל במקרה הזה (יכול להיות שאני טועה).

בסביבות גיל חודשיים- חודשיים וחצי כדאי להתחיל בתהליך הגמילה.
התחלת בתהליך החברות?

(02-19-2021, 01:06 PM)ארי סמואל כתב: אני חושב שזה לא כל כך קשור לגיל במקרה הזה (יכול להיות שאני טועה).

בסביבות גיל חודשיים- חודשיים וחצי כדאי להתחיל בתהליך הגמילה.
התחלת בתהליך החברות?

מה זאת אומרת? ללטף אותם ולשחק? ברוררררר כאלה מתוקים!!! אי אפשר שלא!!! כמובן שכשאני מוציא יש חימום בחדר והכל...

בגיל הזה יש להוציא אותם לכמה דקות ולא יותר.

RE: גוזלי גרינצ'יק - צבי דגן - 02-19-2021

דייסה דלילה, בהחלט יכולה להיות סיבה לירידה במשקל, משום שהגוזלים בעצם מקבלים פחות אוכל.
אני מצטער שזה לא עלה בדעתי, צריך להכין את הדייסה בדיוק לפי הוראות היצרן.
אל תדאגי לניצוי המלא, זה יגיע לאחר סביבות 50-60 ימים.
אל תדאגי לגוזל הקטן, הוא ישלים את הגדילה, גם אם בסופו של דבר הוא יהיה מעט קטן יותר מאחיו (זה קורה גם בטבע).
בעניין הגמילה, כאן את צריכה לשים לב, מתי הגוזלים מתחילים לנקר ברצפה או במזרק.
מידי פעם, אפשר לפזר להם מעט כופתיות מרוסקות ולאפשר להם להתעניין במזון מוצק.
אסור לכפות על הגוזלים את הגמילה, כפי שעושים מגדלים רבים שרוצים מהר מידי להיפתר מהגוזלים ולהרוויח את הכסף, זו אינה השיטה הנכונה.
הגמילה צריכה להיות כמה שיותר טבעית.
תמשיכי לדווח.

(02-19-2021, 01:13 PM)צבי דגן כתב: דייסה דלילה, בהחלט יכולה להיות סיבה לירידה במשקל, משום שהגוזלים בעצם מקבלים פחות אוכל.
אל תדאגי לגוזל הקטן, הוא ישלים את הגדילה, גם אם בסופו של דבר הוא יהיה מעט קטן יותר מאחיו (זה קורה גם בטבע).
אסור לכפות על הגוזלים את הגמילה, כפי שעושים מגדלים רבים שרוצים מהר מידי להיפתר מהגוזלים ולהרוויח את הכסף, זו אינה השיטה הנכונה.
תמשיכי לדווח.

אז אפשר להתחיל לתת להם פירות וירקות מרוסקים ולבדוק אם הם מתעניינים?
או שמוקדם מדי?

(02-19-2021, 01:13 PM)צבי דגן כתב: דייסה דלילה, בהחלט יכולה להיות סיבה לירידה במשקל, משום שהגוזלים בעצם מקבלים פחות אוכל.
תמשיכי לדווח.
הוראות היצרן זה אחד לשתיים אבל יוצא בצק...

(02-19-2021, 01:16 PM)התוכיהחמודבעולם כתב:
תמשיכי לדווח.
אז אפשר להתחיל לתת להם פירות וירקות מרוסקים ולבדוק אן הם מתעניינים? או שמוקדם מדי?

תמשיכי לדווח.
הוראות היצרן זה אחד לשתיים אבל יוצא בצק...  
אני עושה 1:6 אני להבא יעשה 1;4.5

RE: גוזלי גרינצ'יק - צבי דגן - 02-19-2021

1. את לא צריכה לצטט כך כך הרבה פעמים, זה רק משגע את העיניים.
    תצטטי פעם אחת ותשאלי את כל השאלות.
  2. שימי לב שלא אמרתי "פירות וירקות" אלא - לפורר להם מעט כופתיות (מעט = כופתית אחת עד שלוש כופתיות) רק כדי לגרות אותם להתעניין במזון מוצק.
    הם עדיין לא יתחילו לאכול, רק תשימי לב אם הם מנקרים בפירורים.
    אם ינקרו, נמשיך להתקדם בצעדים קטנים ומדודים.
  3. לגבי היחס בין המים לבין האבקה, אני לא יכול לזכור את ההוראות של כל היצרנים שכן כל יצרן מכין את האבקה שלו קצת אחרת.
    היחס משתנה בהתאם לגילו של הגוזל.
    לכן חייבים להכין בדיוק לפי הוראות היצרן והמים צריכים להיות חמים (בין 40 מעלות ל-45 מעלות) כאשר לאחר הערבוב זה מתקרר מעט.
    אסור לתת דייסה חמה מידי ובאותה מידה אסור שתהיה קרה מידי.
כללים חשובים להאכלה ידנית:
  1. כאמור, חייבים להכין את הדייסה לפי יחסים מדויקים.
  2. אם הדייסה תהיה דלילה מידי, הגוזל לא יקבל מספיק מזון מוצק וההתפתחות שלו תהיה איטית.
    אם הדייסה תהיה סמיכה מידי, הוא לא יצליח לרוקן את הזפק (האטת הזפק) וזה יותר מסוכן מאשר דייסה דלילה.
  3. כך גם בעניין הטמפרטורה של הדייסה, היא צריכה להישמר לכל משך ההאכלה.
    דואגים שהדייסה לא תתקרר ע"י כך שמכניסים אותה לכלי נוסף עם מים חמים.
    המים החמים שומרים על הטמפרטורה של הדייסה.
    בנוסף לכך, בודקים כל הזמן את הטמפרטורה בעזרת מד חום (שלא יגע בדפנות הכלי).
  4. אם הדייסה חמה מידי אסור להוסיף מים קרים או אבקה, אלא מוציאים אותה אל מחוץ לכלי עם המים החמים וממתינים עד שתתקרר.
    אם הדייסה קרה מידי, משאירים אותה בכלי עם המים החמים עד שתתחמם שוב.

5. אם הדייסה תהיה חמה מידי, היא עלולה לגרום לכווייה בלוע או בזפק, בעקבותיו עלול להיות זיהום ומוות.
    לעומת זאת, אם הדייסה קרה מידי, הגוזל יתקשה לרוקן את הזפק (וגם תוריד את טמפרטורת הגוף).
    הטמפרטורה והסמיכות של הדייסה חייבים להיות מדויקים.
  6. בגדול, מאכילים בכמות של 10% ממשקל גופו של הגוזל, שהיה באותו הבוקר לפני ההאכלה.
    אבל, עדיף להאכיל עד שהזפק מלא או עד שהגוזל מסרב לאכול.
  7. אם הגוזל לא עושה את תנועות ההאכלה, או שהוא לא מצייץ, או אם הוא פולט את המזון, סימן שמאכילים מהר מידי או שהמזון סמיך או בטמפרטורה לא מתאימה. (אני מניח שזה מה שהיה אצלך)
  8. במשך כל זמן ההאכלה, צריך לדאוג שהמקור של הגוזל וסביבתו יהיו נקיים.
    כל הזמן צריך לנגב בעזרת נייר מטבח רטוב במים חמימים או בעזרת האצבעות הרטובות (לא להשתמש במגבונים לחים שאיננו יודעים מהו החומר שספוג בהם.
  9. להיזהר שלא להכניס דייסה לתוך הנחיריים.
  10. רצוי שמשך ההאכלה יהיה קצר, כדי שהדייסה לא תתקרר.
  11. הזפק נחשב למלא, כאשר מבחינים בנפיחות בצידי הצוואר או שכל הזפק נפוח.
  12. הגוזל עלול לצייץ ולדרוש אוכל גם לאחר שהזפק מלא, לכן יש לשים לב ולא להאכיל יותר מידי.