פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-15-2022

ללכת רק לווטרינר שמתמחה בתוכים.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-15-2022

(10-15-2022, 06:21 PM)רוני כתב: ללכת רק לווטרינר שמתמחה בתוכים.

הוא מתמחה בתוכים. כך רשום אצלו באתר....

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-15-2022

לא הייתי מסתמך על מה שרשום באתר שלו אלא על המלצות של אנשים שהיו אצלו.

RE: עונת החלפת נוצות? - צבי דגן - 10-16-2022

בנוסף למה שכתבתי לך בתגובה מספר 13, אני ממליץ מאוד לאפשר לתוכי לשהות מחוץ לכלוב לזמנים ארוכים ככל שאפשר.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-16-2022

משתדל
מצרף תמונות מהיום[Image: 5NZa54W.jpg][Image: VXzz2dU.jpg][Image: ovCZc2w.jpg]

(10-15-2022, 06:02 PM)אמנונימוס כתב: אם אני זוכר נכון, רשמתי על זה בעבר כאן, אך לא הצלחתי למצוא באיזה אשכול ...
אתה מתכוון לאשכול הזה: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה
בכל אופן, היות והתוכי מעולם לא ביקר אצל וטרינר ולאור נקישות שעושה בלילות, פניתי לוטרינר באזור המרכז ש"מתמחה בחיות אקזוטיות".
לפני שהגעתי , שאלתי את הפקידה בטלפון האם יש לו אפשרות לבצע בדיקות דם וכדומה ? אמרה שכן בוודאי.
כאשר הגעתי אליו הוא אמר לי שאין לו אפשרות כזו לבדיקת דמים אלא רק אצל וטרינר אחר בהרצליה.
תגובה מוזרה מאוד, הרי כל מגדל, שיש לו מעט וותק, יכול לבצע את הפרוצדורה הזו, ראה כאן: איך מבצעים בדיקת דם לתוכי
אה אצלו נוצה אחרונה בכל כנף שהיא בלויה ואמר ישירות - הנה זה תחילה של מריטה. כך זה מתחיל אבל זה ג'אקו ואין מה לעשות, הם כאלה.
זו שטות ולכל הפחות אמירה לא אחראית.
לא הצליח להשתלט על התוכי, ביקש ממני לתפוס ולהחזיק אותו לצורך בדיקה פיזית, צרחות של התוכי והנשימות מטורפות, הייתי בטוח שעוד רגע ליבו יתפוצץ.
כל ווטרינר אמור לדעת לכסות את התוכי במגבת (או בכל בד אחר) וכך להרגיע אותו פיזית ולאפשר את הטיפול בו.
ווטרינר שלא יודע להרגיע את התוכי ולטפל בו, צריך להתפטר ולהחזיר את המפתחות.
אגב, בהחלט יתכן שתוכי יקבל התקף לב.

בדק נוצה במיקרוסקופ, אמר שאין טפילים אך ליתר בטחון ריסס אותו בפלימט (למה? מה זה ויטמינים ליתר בטחון?).
אפשר לטפל בטפילים בעזרת איבומקסין או בפליימוט נגד טפילים, אבל רצוי רק כאשר מגלים את הטפילים.
אפשר להשתמש באיבומק פורופין כטיפול מונע, הטיפול נעשה בטפטוף על החזה והעורף, וטיפה לתוך הפה, כמובן לאחר התייעצות ובדיקה של התוכי אצל וטרינר.
אני כבר לא מדבר על כ-300 ₪ ששילמתי על משהו שלא הבנתי, אבל הנזק שלאחר מכן... התוכי היה בטראומה, לא התקרב אליי בכלל שבוע ימים. לא הצלחתי ללטף אותו ולא לגעת בו.
כאשר הווטרינר מטפל בתוכי, מומלץ שבעל התוכי לא יהיה בטווח הראיה של התוכי בדיוק מהסיבה שציינת לעיל.
כל האמון שלי נהרס איתו... אז כן מאוד התעצבנתי על כל ההתנהלות הזו. אולי אני מגזים בתגובה אבל הרגשתי שפשוט עשו יותר נזק מתועלת שלשמה הגעתי/
אתה צודק, אתה לא מגזים, ואם הייתה כאן הגזמה היא נבעה מהתנהגותו של הווטרינר.
אני במקומך, הייתי מחפש ווטרינר אחר ולפני שהולך אליו, מתייעץ כאן עם החברים.

(10-16-2022, 08:26 AM)אמנונימוס כתב: משתדל
מצרף תמונות מהיום
[Image: 5NZa54W.jpg][Image: VXzz2dU.jpg][Image: ovCZc2w.jpg]
אכן, בתמונות האלה רואים שמשהו לא תקין בנוצות של התוכית.
כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלנו בתת הפורום 
המרפאה הווטרינרית

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-16-2022

אולי נסה לשים לידו מצלמה וככה לדעת אם הוא מורט...

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-18-2022

היי, רוצה להתייעץ אתכם. לא יודע עד כמה זה קשור ואם בכלל אבל אתאר את הממצאים.
אחת התופעות המציקות שהיו לו מזה 6-8 חודשים היא נקישות בלילה עם הרגלים והכנפיים. מצרף אשכול כאן שדובר על הנושא:
https://tukipedia.com/showthread.php?tid=3271
אחת היעצות שהיו (לא זוכר מי הציע, סליחה) לכסות אותו בלילה.
האמת שלפני כחודשיים בערך כך התחלתי לעשות והאמת המצב השתפר פלאים! הוא ישן הרבה יותר טוב (אני כמעט ולא שומע נקישות במהלך הלילה).
היום לפני שכיסיתי אותו עם אותו סדין, ראיתי שתי נוצות דם דבוקות על הסדין (לא יודע האם זה מימים האחרונים או חדש). 
מה שקורה, כאשר הוא מכוסה ושומע אותי מדבר או עובר לידו (בדרך למטבח או משהו) אז מתעורר ומתחיל לרוץ בכלוב... 
האם לדעתכם הדבר הנל (כיסוי בלילה) יכל לגרום למריטת נוצות ? אם כן האם ניתן לבדוק את זה?
האם יש לי דרך לדעת האם הנוצות הללו חדשות מלפני יום יומיים או ישנות יותר?

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-18-2022

ראשית, אני שמח לשמוע שכיסוי התוכי הועיל לבעיה שהייתה לך עם הנקישות.
לדעתי לא מסתבר שהתוכי מורט נוצות בגלל שאתה מכסה אותו בלילה, אלא להפך, תוכי שמכוסה בלילה ישן יותר טוב ומן הסתם יש לו פחות נטייה לבעיות התנהגות. (אם כי זאת רק דעתי האישית, ואני לא שולל לגמרי אפשרות שהוא מורט בגלל זה, אחרי הכל לכל תוכי יש אופי משלו ולכן אני לא יכול לקבוע בוודאות)
אבל אני ממליץ לך להשתדל מאוד שהתוכי לא ישמע אותך בזמן שהכלוב מכוסה, (אם אתה חושש שזה גורם לו למריטה והשתוללות בתוך הכלוב...)
אני לא יודע איך ניתן לבדוק האם המריטה נובעת מכיסוי התוכי בלילה. (אבל אפשר להפסיק לכסות ולראות האם המריטה מפסיקה. רק קח בחשבון שהבעיה הקודמת עם הנקישות יכולה לחזור)
אני לא יודע האם ניתן לדעת ממתי הנוצות האלו שמצאת...

נ.ב- האם אתה בטוח שהוא מורט? אולי הנשירה נובעת מסיבה אחרת?

האם ראית החמרה בהתקרחות בשבוע- שבועיים האחרונים?