פורום תוכיפדיה
עונת החלפת נוצות? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: עונת החלפת נוצות? (/showthread.php?tid=3325)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-11-2022

לדעתי בינתיים תמשיך לעקוב, ואם אתה רואה שיש החמרה כלשהי למרות שאתה מעסיק אותו ומונע ממנו למרוט, אז תלך לווטרינר.

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-11-2022

(10-11-2022, 08:22 AM)רוני כתב: לדעתי בינתיים תמשיך לעקוב, ואם אתה רואה שיש החמרה כלשהי למרות שאתה מעסיק אותו ומונע ממנו למרוט, אז תלך לווטרינר.

תודה רוני . חג שמח חייכן

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-11-2022

חג שמח! תמשיך לעדכן... קריצה

RE: עונת החלפת נוצות? - shauliav2 - 10-14-2022

הי, עברתי על שירשור ההודעות וקבלת מצבי מידע רב ומועיל. מעבר לכך מהנסיון המועט שלי אני רוצה לחזק את ההמלצה של צבי על שינוי הצעצועים בכלוב כל מספר ימים, הוספת ענפים לכרסום ורצוי ענף גדול לקשור לכלוב בכדי שיוכל לטפס, משחקי מחשבה פשוטים יש באלי אקספרס או בניה עצמית (לדוגמה מפקקים של בקבוקים) לחיפוש אוכל . דברים הללו יכולים להעסיק אותו ובכך למנוע ממנו למרוט . מעל הכל אצלי התוכית חופשיה בבית (לא גזורה) נותן לה להתעופף חופשי וכמובן מאמן אותה לבוא לקריאה התעופה לדעתי משחררת מהם סטרס . בהצלחה וחג שמח

RE: עונת החלפת נוצות? - אמנונימוס - 10-14-2022

(10-14-2022, 07:56 AM)shauliav2 כתב: הי, עברתי על שירשור ההודעות וקבלת מצבי מידע רב ומועיל. מעבר לכך מהנסיון המועט שלי אני רוצה לחזק את ההמלצה של צבי על שינוי הצעצועים בכלוב כל מספר ימים, הוספת ענפים לכרסום ורצוי ענף גדול לקשור לכלוב בכדי שיוכל לטפס, משחקי מחשבה פשוטים יש באלי אקספרס או בניה עצמית (לדוגמה מפקקים של בקבוקים) לחיפוש אוכל . דברים הללו יכולים להעסיק אותו ובכך למנוע ממנו למרוט . מעל הכל אצלי התוכית חופשיה בבית (לא גזורה) נותן לה להתעופף חופשי וכמובן מאמן אותה לבוא לקריאה התעופה לדעתי משחררת מהם סטרס . בהצלחה וחג שמח

הי שאולי, תודה רבה על התייחסותך.
אני בהחלט על זה, מחליף לו צעצועים והכל... לא יכול לשחרר אותו כל היום כמו שהתוכי שלך משוחרר, נראה שהוא מאוד תלותי בי או לא יודע מה הקטע אבל הוא לא יורד לי מהכתפיים.
אם אנסה להוריד אותו אז הוא ממש מתעצבן על זה. אני כן נותן לו זמן חופש במהלך היום, שעה-שעתיים ולעיתים יותר . לחילופין אני שם את הכלוב שלו ליד פינת העבודה שלי והוא ליידי וכך הוא רגוע יותר.
תליתי לו רצועות עור דקות שקניתי מאמזון לכרסום והוא מת על זה, את הכופתיות שלו אני לא שם לו כבר כך אלא בתוך צעצוע שהוא צריך להוצא בפנים (דווקא די קל לו) וכך מעסיק אותו במהלך היום....

RE: עונת החלפת נוצות? - shauliav2 - 10-14-2022

(10-14-2022, 08:39 AM)אמנונימוס כתב:
(10-14-2022, 07:56 AM)shauliav2 כתב: הי, עברתי על שירשור ההודעות וקבלת מצבי מידע רב ומועיל. מעבר לכך מהנסיון המועט שלי אני רוצה לחזק את ההמלצה של צבי על שינוי הצעצועים בכלוב כל מספר ימים, הוספת ענפים לכרסום ורצוי ענף גדול לקשור לכלוב בכדי שיוכל לטפס, משחקי מחשבה פשוטים יש באלי אקספרס או בניה עצמית (לדוגמה מפקקים של בקבוקים) לחיפוש אוכל . דברים הללו יכולים להעסיק אותו ובכך למנוע ממנו למרוט . מעל הכל אצלי התוכית חופשיה בבית (לא גזורה) נותן לה להתעופף חופשי וכמובן מאמן אותה לבוא לקריאה התעופה לדעתי משחררת מהם סטרס . בהצלחה וחג שמח

אני בהחלט על זה, מחליף לו צעצועים והכל... לא יכול לשחרר אותו כל היום כמו שהתוכי שלך משוחרר, נראה שהוא מאוד תלותי בי או לא יודע מה הקטע אבל הוא לא יורד לי מהכתפיים.
אם אנסה להוריד אותו אז הוא ממש מתעצבן על זה. אני כן נותן לו זמן חופש במהלך היום, שעה-שעתיים ולעיתים יותר . לחילופין אני שם את הכלוב שלו ליד פינת העבודה שלי והוא ליידי וכך הוא רגוע יותר.
תליתי לו רצועות עור דקות שקניתי מאמזון לכרסום והוא מת על זה, את הכופתיות שלו אני לא שם לו כבר כך אלא בתוך צעצוע שהוא צריך להוצא בפנים (דווקא די קל לו) וכך מעסיק אותו במהלך היום.... 

אחלה כמה שיותר משוחרר הכי טוב גם אם זה על הכתףשלך, ד.א ניתן להרגיל אותם לעשות צרכים בכלוב

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-14-2022

(10-14-2022, 08:39 AM)אמנונימוס כתב: אני בהחלט על זה, מחליף לו צעצועים והכל... לא יכול לשחרר אותו כל היום כמו שהתוכי שלך משוחרר, נראה שהוא מאוד תלותי בי או לא יודע מה הקטע אבל הוא לא יורד לי מהכתפיים.
עדיף שיהיה על כף היד שלך ולא על הכתף, מכיון שכשהוא על הכתף הוא מרגיש ''אלפא'' ויכול להיות שבגלל זה הוא מתעצבן כשאתה מוריד אותו...

(10-14-2022, 09:12 AM)shauliav2 כתב:
(10-14-2022, 08:39 AM)אמנונימוס כתב:

אחלה כמה שיותר משוחרר הכי טוב גם אם זה על הכתףשלך, ד.א ניתן להרגיל אותם לעשות צרכים בכלוב 
יכול לתאר את התהליך? הוא כמעט כבר ולא עושה עליי, לימדתי אותו לעשות בנקודות שבהן הוא "עוצר" מוט של הכלוב, משקוף הדלת (לא הייתי רוצה שיעשה שם אבל כל עוד זה לא עליי חחח) אני כן מצפר אותו כאשר הוא עושה על מעמד של הכלוב ואומר מילה קקי ולפעמים הוא באמת מהפקודה עושה קקי ורואים שהוא מתאמץ ... אבל לעיתים עושה גם על הכיסא או ארון וזה פחות כיף

(10-14-2022, 09:22 AM)רוני כתב:
(10-14-2022, 08:39 AM)אמנונימוס כתב: אני בהחלט על זה, מחליף לו צעצועים והכל... לא יכול לשחרר אותו כל היום כמו שהתוכי שלך משוחרר, נראה שהוא מאוד תלותי בי או לא יודע מה הקטע אבל הוא לא יורד לי מהכתפיים.
עדיף שיהיה על כף היד שלך ולא על הכתף, מכיון שכשהוא על הכתף הוא מרגיש ''אלפא'' ויכול להיות שבגלל זה הוא מתעצבן כשאתה מוריד אותו... 
אממ... יכול להיות בהחלט בפרט לאחרונה הוא מפתח התנהגות דומיננטית ורכושנית מאוד. אם אני נוגע לו בצעצועים כאשר הוא בכלוב או מכניס יד לסדר לו צעצועים אז הוא נותן לי ביסים קטנים של ראה הוזהרת

RE: עונת החלפת נוצות? - רוני - 10-14-2022

באמת מאוד ממליץ לך שהוא תמיד יהיה מתחת לגובה העיניים שלך כדי שלא יתחיל להיות תוקפני כלפיך, אחרי שהוא יתרגל שאתה ה''בוס'' אז תוכל לשים אותו לפעמים גם על הכתף...

(10-14-2022, 09:30 AM)רוני כתב: באמת מאוד ממליץ לך שהוא תמיד יהיה מתחת לגובה העיניים שלך כדי שלא יתחיל להיות תוקפני כלפיך, אחרי שהוא יתרגל שאתה ה''בוס'' אז תוכל לשים אותו לפעמים גם על הכתף...

בהחלט אנסה
אני מנסה לעיתים אבל איך שאני לוקח אותו ליד הוא מיד עף לכתף.. וכך שוב ושוב
יש לך שיטה איך למנוע ממנו לקפוץ ישר לכתף ?