פורום תוכיפדיה
שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי (/showthread.php?tid=2691)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - ארי סמואל - 04-11-2021

כנראה שזה באמת היה מצב רוח...

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 04-11-2021

קשה להסביר את כל פרטי ההתנהגות בכל עת ובכל מצב.
צריל להשלים עם העובדה שגם לתוכים יש מצבי רוח שונים.

[Image: s9o13N2.gif][Image: 0AOhg7u.gif]

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 04-11-2021

עכשיו חזרתי מבית ספר והיא קפצה עלי וממש שמחה לראות אותי (כמו תמיד)

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 04-11-2021

יפה, בינתיים אתה יכול להיות רגוע.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 05-01-2021

אוקיי, לגבי מה שקרה לפני כמה שבועות, היום לונה הייתה על המיטה שלי ובדיוק הוצאתי מהארון מכנס קצר אדום שלבשתי באותו יום שהיא התחרפנה ואיך שהנחתי את המכנס על המיטה היא צעקה וברחה אז כנראה שהיא מפחדת מהמכנס הזה למרות שאין לי מושג למה, לאחר כמה דקות היא נרגעה החזרתי את זה לארון.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
כמה משקל של גרינציק אמור להיות בגיל חמישה חודשים?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
איך אני מרגיל את לונה למאכלים? (ביצה, ירקות ופירות)
אגב, לגבי העץ ששלחתי בתחילת הנושא, קנינו חרוזים מעץ שהיא ממש אוהבת לכרסם וגם חוטים, השחלנו אותם וקשרנו אותם על העץ וגם שמנו כל מיני פעמונים שהיא ממש אוהבת להתעצבן עליהם ויש לה עכשיו על העץ מלא משחקים העץ יכול להעסיק אותה הרבה זמן והיא ממש נהנית וזה מרגיע אותה אז אני מרוצה.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 05-02-2021

(05-01-2021, 09:17 PM)Alonnn כתב: אוקיי, לגבי מה שקרה לפני כמה שבועות, היום לונה הייתה על המיטה שלי ובדיוק הוצאתי מהארון מכנס קצר אדום שלבשתי באותו יום שהיא התחרפנה ואיך שהנחתי את המכנס על המיטה היא צעקה וברחה אז כנראה שהיא מפחדת מהמכנס הזה למרות שאין לי מושג למה, לאחר כמה דקות היא נרגעה החזרתי את זה לארון.
זו התנהגות נורמלית, תשכן תוכים פוחדים מכל שינוי בסביבתם.
גם אם תחליף תסרוקת, או תצבע את שערותך, התוכי עלול להתנהג  באופן דומה.

כמה משקל של גרינציק אמור להיות בגיל חמישה חודשים?
המשקל בסביבות:  100 גרם +10%
איך אני מרגיל את לונה למאכלים? (ביצה, ירקות ופירות)
אתאר לך מספר שיטות איך להרגיל לכופתיות, באופן דומה תעשה - ליתר המזונות.ישנן מגוון שיטות מגוונות להרגלה לכופתיות: 
  1. שיטת המראה, שבה שמים מעט כופתיות על מראה ומקרבים את התוכי אליה.
  2. שיטת ריסוק הכופתיות, וערבוב שלו באוכל שהוא כבר אוכל.
  3. שיטת ההפחתה שבה שמים לו את הכופתיות באוכל שהוא כבר אוכל ולאט לאט מגדילים את כמות הכופתיות ומפחיתים את האוכל האחר.
  4. שיטת החיקוי, אתה מראה לו שאתה אוכל משהו שאתה רוצה שהוא יאכל ואז הוא יראה שאתה אוכל את האוכל הזה ויבין שהאוכל ראוי לאכילה וינסה לאכול גם הוא. אולם שיטה זו יעילה אך ורק אם יש לך ולתוכי, קשר ארוך מאוד.
  5. שיטה נוספת שמתבססת על אותו הרעיון היא להראות לו תוכי שכבר אוכל את האוכל הזה כאשר הוא אוכל אותו וכך התוכי מבין שהאוכל הנ"ל ראוי למאכל ויתחיל לנסות אותו.
  6. אפשר גם לנסות לשים את הכופתיות במקום  גבוה בכלוב 24/7.
  7. אפשרות נוספת היא בערב לקחת את האוכל ולהשאיר כופתיות בכדי שבבוקר יהיה רעב ויאכל מהכופתיות.
    להוציא כל מזון אחר עד 14:00 ולהשאיר רק את הכופתיות.
    משעה 14:00 להתחיל לתת את האוכל שהוא רגיל אליו. 
    כך לעשות במשך שבוע, ולשקול את התוכי כל יום כדי לבדוק שהוא לא יורד יותר מדי במשקל.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אגב, לגבי העץ ששלחתי בתחילת הנושא, קנינו חרוזים מעץ שהיא ממש אוהבת לכרסם וגם חוטים, השחלנו אותם וקשרנו אותם על העץ וגם שמנו כל מיני פעמונים שהיא ממש אוהבת להתעצבן עליהם ויש לה עכשיו על העץ מלא משחקים העץ יכול להעסיק אותה הרבה זמן והיא ממש נהנית וזה מרגיע אותה אז אני מרוצה.
אשמח לראות תמונות ועדיף - סרטון.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 05-02-2021

ראה גם בקישורים האלה: 
  1. איך נרגיל את התוכים לאכול כופתיות?
  2. איך להרגיל את התוכי שלך לאכול כופתיות

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 05-03-2021

אבל היא גמולה על כופתיות ממזמן אני שאלתי לגבי ירקות פירות וביצה.

והיא שוקלת 60 גרם מהרגע שהבאנו אותה, היא בת חמישה חודשים

והיא עלתה מעט במשקל לאחרונה

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - צבי דגן - 05-03-2021

מדובר בפרחון שעדיין לא השלים את תהליך הגדילה.
הוא צריך להגיע עד לסביבות 100 גרם + 10%-15%.

RE: שאלות לגבי הגרינצ'יק שלי - Alonnn - 05-03-2021

(05-03-2021, 08:58 AM)צבי דגן כתב: מדובר בפרחון שעדיין לא השלים את תהליך הגדילה.
הוא צריך להגיע עד לסביבות 100 גרם + 10%-15%.
*היא, אז פשוט לחכות?
ומה לגבי המאכלים?