פורום תוכיפדיה
תעופה חופשית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תעופה חופשית (/showthread.php?tid=4366)

עמודים: 1 2 3

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - יוסף !!! - 10-02-2023

איך אני מלמד את התוכי שחתול זה דבר מסוכן הוא לא מפחד מחתולים.
ובגלל שהתוכי שלי היה גזור כנפיים אז נגיד יעוף לעץ הוא לא ירד משם בחיים אלא משהו יפחיד אותו
בקשר לתעופה התוכי טוב בלעוף לחתוך לצלול אבל הוא לא תמיד עף אלי ממקומות מסויימים
מקומות שהוא נתפס אליהם טוב או שהוא לא רוצה ללכת מהם אני צריך ללמד אותו גם כשמשהו מסקרן אותו הוא צריך לעזוב אכל ולעוף אלי בפקודה.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 10-02-2023

(10-02-2023, 07:52 PM)יוסף !!! כתב: איך אני מלמד את התוכי שחתול זה דבר מסוכן הוא לא מפחד מחתולים.
תראה לו חתול, ותגיד "אסור" (או כל מילת שלילה אחרת) תדגים לו את הרתיעה מהחתול ובכל פעם שהוא הראה סימני הבנה, תתגמל אותו במזון שאהוב עליו במיוחד.
זה לא משוט לעשות, אבל עם הרבה סבלנות - תצליח.

ובגלל שהתוכי שלי היה גזור כנפיים אז נגיד יעוף לעץ הוא לא ירד משם בחיים אלא משהו יפחיד אותו
לתוכי גזור נוצות התעופה אין ביטחון עצמי ולכן הוא יחשוש מכל דבר, כולל מירידה מהעץ שאליו הוא עף.
בקשר לתעופה התוכי טוב בלעוף לחתוך לצלול אבל הוא לא תמיד עף אלי ממקומות מסוימים.
תפתה אותו בעזרת מזון שאהוב עליו.
מקומות שהוא נתפס אליהם טוב או שהוא לא רוצה ללכת מהם אני צריך ללמד אותו גם כשמשהו מסקרן אותו הוא צריך לעזוב הכל ולעוף אלי בפקודה.
זה לא פשוט ודורש אימונים אינטנסיביים.

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - רוני - 10-02-2023

אצלי התוכי בורח מחתולים באינסטינקט, לא הייתי צריך ללמד אותו.
אבל הרבה פעמים תוכים שהם האכלת יד עלולים שלא לפחד מחתולים ולכן צריך ללמד אותם כמו שצבי אמר.
לגבי תעופה ממקומות גבוהים או ממקומות שונים אליך, האילוף בגדול כמו שצבי אמר וכמו שכבר נאמר לך לעיל.
חשוב שתדע ותפנים שבאילוף אחד הכללים החשובים הוא להתמיד ולהמתין בסבלנות לתוצאות, לא לצפות שזה יבוא ביום אחד, ההתמדה תשתלם בסופו של דבר.
בהצלחה קריצה

RE: האכלת גוזלים- קוקטייל + תוכון - צבי דגן - 10-02-2023

אך טבעי הוא שתוכי בורח מחתולים באינסטינקט, שהרי החתולים הם בין הטורפים של הציפורים.

RE: פוצל: תעופה חופשית - רוני - 10-02-2023

כן, אבל יש תוכים שהם האכלת יד שמשום מה האינסטינקט הזה מושתק אצלם... אולי בגלל שהתוכי רגיל לבני אדם וממילא אינו נבהל מיצורים גדולים ממנו.

RE: תעופה חופשית - יוסף !!! - 10-05-2023

איך אני ילמד אותו לברוח מחתול זה לא הגיוני?

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-05-2023

צבי כבר הסביר לך...

RE: תעופה חופשית - יוסף !!! - 10-05-2023

אולי תקנה בובה של חתול והתאמן אתו?

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-05-2023

זה רעיון נחמד.
אם יש לך בובה שממש דומה לחתול אז זה אולי יכול לעבוד.

RE: תעופה חופשית - יוסף !!! - 10-14-2023

אני גר בהר שממולו יש עוד הר ובאמצע יש את גן החיות התנ''כי שזה מלא שטח ירוק.
ביום שישי שעה וחצי לפני כניסת שבת.
התוכי החליט לעוף במרפסת וניסה לנחות על המעקה של המרפסת אבל לא הצליח [כי זה גם מחליק מאוד ] וגם בגלל שלא נחת טוב אם שיווי משקל אז המשיך לעוף ויצא משטח המרפסת ועף לצד של הבניין ככה שלא ראיתי אותו וישר צעקתי לו מלא פעמיים את המילה ''בא'' והוא עשה סיבוב וניסה לנחות באיזה גג של בית אחר אבל בגלל הרוח החמה לא כל כך הצליח ואז התחיל לעוף לכיווני וזה היה נראה שזה היה לו קצת קשה בגלל הרוח ולבסוף הצליח.
ואני היה לי מזל שלפחות התחלתי ללמד אותו תעופה חופשית ואני באמצע ואפילו לא התחלתי אתו בחוץ וזה היה מאוד מפחיד אבל מזל שלמד את המילה בוא בשביל לחזור. חייכן