פורום תוכיפדיה
תוכי ארה שלא רוצה לבוא - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי ארה שלא רוצה לבוא (/showthread.php?tid=2971)

עמודים: 1 2

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - צבי דגן - 08-24-2021

(08-24-2021, 10:12 AM)מישהי כתב: זאת לא היד שלי זאת היד של הבן משפחה שאותו הוא מחובר אליו רק עליו הוא מסכים לעלות כשאני מנסה בעדינות ממש בלי להפחיד אותו הוא לא נותן לי
במשך הזמן ולאחר שיבטח בך, תצליחי לשכנע אותו לעלות גם על היד שלך.
תעשי זאת בעזרת חיזוקים חיוביים.

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - מישהי - 08-24-2021

תודה רבה מקווה שזה יעזור , ועוד שאלה ידוע לי שארה קטלינה מחוברת לאדם אחד אולי זה קשור ??

נכון שנהוג לומר שחלק מהארות קטלינה יצרו קשרים חזקים יותר עם אדם מסוים אחד, בד"כ הוא יהיה האדם שמטפל בו הכי הרבה.
ויש אפילו כאלה שמגזימים ואומרים שהם עשויים להעדיף גברים או נשים באופן בלעדי, ולהירתע מאנשים מהזוויג האחר.
אני לא מאמין שבאמונה הזו ולדעתי אלה הם אגדות אורבניות..
מה שנכון הוא שבד"כ אדם אחד מטפל בתוכי יותר מאשר יתר בני המשפחה ולכן, אך טבעי הוא שהתוכי ייצור איתו את הקשרים החזקים יותר.
עוד על ארה קטלינה ראי כאן: ארה קטלינה (ארה קשת) - פרופיל אישי

רק עכשיו שמתי לב לכלוב ולצמחים.
אני מקווה שהצמחים האלה לא רעילים, עייני כאן: צמחים מותרים וצמחים רעילים
והכלוב קטן מכדי שהתוכי יבלה בו את רוב שעות היום.
הכלוב הזה מתאים לו רק לשנת הלילה ולאכילה בשעות היום, ביתר הזמן הוא צריך לשהות על הסטנד ולהיות חופשי בבית, במקרה כזה, צריך להיזהר ולסגור את כל פתחי הבית כדי שלא יברח החוצה.
[Image: ndsNLbs.jpg]

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - ארי סמואל - 08-24-2021

אני ממליץ להוסיף לתוכים שלך "עץ תוכים".
[Image: YggVcuc.jpg]

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - מישהי - 08-26-2021

התוכי בכלוב רק בלילה לשינה רוב היום הוא משוחרר שמנו לו גם עץ בנתיים הוצאנו לו כי הוא פשוט נשאר על העץ ולא מוכן לזוז משם , אנחנו רוצים להרגיל אותו קודם שיבוא אלינו ואז להביא לו את העץ

מה שכן יש קצת התקדמות התוכי נותן לי להאכיל אותו ללטף אותו קצת אחרי האוכל ואחרי זה נמאס לו והוא מתעופף לו לכלוב הוא מסכים לי להתקרב אליו רק כשהוא רעב כדי שאני אתן לו לאכול
ואיך אפשר להתחיל לגמול אותו מהדייסה הוא בן 3 חודש ?

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - צבי דגן - 08-26-2021

התקדמות מתבקשת.
הקשר אל האוכל מובן וטבעי.
שימי לב, כשנמאס לו, צריך להניח לו לנפשו ולא להתעלק עליו.
בעניין הגמילה, תציעי לו ירקות חתוכים (בגודל מתאים), כרבע ביצה קשה, תערובת השרייה וגם תערובת זרעים יבשים.
ראי גם כאן: השרייה (תערובת השרייה) - איך, כמה ולמה?
לא הכול הבת אחת, אלא בכל יום סוג מזון אחר.
בהתחלה הוא עשוי שלא להתייחס למזונות המוצקים, אכל במשך הזמן הוא יתחיל להתעניין ואפילו לנקר במזון.
כשתראי שהוא מתעניין ומנקר, במשך מספר ימים תשאלי שוב, איך להתקדם מכאן.

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - צבי דגן - 08-27-2021

בעניין המזונות, יש לציין שחשוב להציע לו גם כופתיות.
אני מציע, לזמן לו את הכופתיות 24/7, משום שחבו מאוד שיתרגל אליהן.

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - ארי סמואל - 08-27-2021

(08-26-2021, 08:21 AM)מישהי כתב: התוכי בכלוב רק בלילה לשינה רוב היום הוא משוחרר שמנו לו גם עץ בנתיים הוצאנו לו כי הוא פשוט נשאר על העץ ולא מוכן לזוז משם , אנחנו רוצים להרגיל אותו קודם שיבוא אלינו ואז להביא לו את העץ

מה שכן יש קצת התקדמות התוכי נותן לי להאכיל אותו ללטף אותו קצת אחרי האוכל ואחרי זה נמאס לו והוא מתעופף לו לכלוב הוא מסכים לי להתקרב אליו רק כשהוא רעב כדי שאני אתן לו לאכול
ואיך אפשר להתחיל לגמול אותו מהדייסה הוא בן 3 חודש ? 

העץ נותן לתוכי תחושת ביטחון וחופש, הוא יכול לבחור מתי להתקרב ומתי לא, כשאתה לוקח לו את העץ הוא יותר חסר ביטחון בגלל שהוא יתקשה יותר להבהיר מתי הוא רוצה קרבה ומתי לא.

כשהתוכי על העץ, הוא בוחר מתי לקבל קרבה וכך הרבה יותר קל להרגיל אותו לעלות על היד.

RE: תוכי ארה שלא רוצה לבוא - ארי סמואל - 08-27-2021

אם הוא לא רוצה קרבה הוא יעלה לראש העץ, אם הוא יהיה מוכן לקרבה הוא ירד לאמצע- תחתית העץ.